Tradicionalitás és innováció – „hogy semmi ne menjen kárba”

2011. szeptember 22., címkék: reformátusok lapja, Háttér, bóna zoltán, teremtésvédelem, teremtés hete, béres tamás, ökumenikus tanács (meöt)

„Az ember nem teheti azt a teremtett világgal, amit akar” – fogalmaz Bóna Zoltán református lelkipásztor, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának (MEÖT) főtitkára az idei teremtésvédelmi programjaik kapcsán, amelynek Béres Tamás evangélikus egyetemi tanár szerint „egyik lényege, hogy mindenki rádöbbenjen arra, hogy ki ő, a világ melyik részén él, és milyen erőforrások állnak rendelkezésére”.